İşyeri Ortam Ölçümleri

İş Güvenliği Kanunu kapsamında çıkan “İş Hijyeni Ölçüm Test ve Analizi Yapan Laboratuvarlar Hakkında Yönetmelik” te belirlenmiş şartları sağlayan Akredite olmuş laboratuvarlar tarafından işyerlerinde yapılan ölçümlere “Ortam Ölçümü veya İşyeri Ortam Ölçümleri” denir.

İŞ HİJYENİ ÖLÇÜM, TEST VE ANALİZ LABORATUVARLARI: iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı kapsamında çalışma ortamındaki kişisel maruziyetler ile çalışma ortamına yönelik fiziksel, kimyasal ve biyolojik etkenlerle ilgili iş hijyeni ölçüm, test ve analizini yapan laboratuvarlardır. Yetkilendirilmesine ilişkin usul ve esaslar ‘’İŞ HİJYENİ ÖLÇÜM, TEST VE ANALİZ LABORATUVARLARI HAKKINDA YÖNETMELİK’’te belirlenmiştir. ( Resmi Gazate , Sayı 29958 )

Yine bu yönetmelikte işverenin işyeri ortamında çalışanların maruz kaldığı risklerin belirlenmesi için gerekli iş hijyeni ölçüm, test ve analizlerine dair yükümlülükleri düzenlenmektir.

Tapan OSGB olarak ortam ölçümü hizmeti kapsamında sizlere profesyonel çözümler sunuyoruz. Peki neden iş yeriniz için ortam ölçümü hizmeti almalısınız ve ortam ölçümü kapsamı nelerdir hiç merak ettiniz mi?

  • Ortam Gürültü Ölçümleri(Kişisel Gürültü Maruziyeti,Ortam Gürültü)
  • Ortam Toz Ölçümleri(Kişisel Toz Maruziyeti,Ortam Toz Ölçümleri)
  • Titreşim Ölçümleri (Kişisel Titireşim Maruziyeti)
  • İç Ortam Aydınlatma(Işık Şiddeti) Ölçümleri
  • Termal Konfor Ölçümleri(Isı,Nem,Hava Akım Hızı)
  • Gaz ve Kimyasal (VOC) Ölçümleri(Kişisel Gaz Maruziyet,Ortam)
  • Radyasyon Maruziyet Ölçümü

Tapan OSGB günümüzün önemli bir kısmını harcadığımız çalışma ortamındaki çalışma koşullarının tanımlanmasına yönelik kapsamlı bir ölçüm ve analiz potansiyeline sahiptir. Uzman mühendis ve teknik kadromuzla, TS EN ISO/IEC 17025 standartlara bağlı ve ulusal mevzuatlara göre detaylı, parametre bazında ortam ölçümlerini yapmaktadır.

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp Canlı Destek